Kveldsmattoppen

Ta med barna ut og spis kveldsmaten under solen, mens mor eller far leser eventyr før leggetid står for tur. Sosial aktivitet for store og små som styrker både kroppen og menneskelige relasjon.
Årets fottursesong er i anmarsj og i den anledning ruller vi ut "kveldsmattoppen". Gjennom samarbeid med bibilioteket og Gildeskål kommune har vi nå lagt ut bøker på flere korte topper i nærheten av hvor folk bor. Vi ønsker å motivere til og tilrettelegge for koselige familiestunder ute i naturen og "kveldsmattoppen" ble dermed en realitet.
Hittil har vi fått ut bøker på Storåsen (Sørarnøy), Trollskogen (Sandhornøy) og Toppåsen (Inndyr). Bok er på vei til Kvannskaret (Nygårdsjøen) og til Runden (Mevika).
Håper dette vil bidra til flere hyggelige stunder før leggetid med kveldsmat og eventyrlesing.
Legg gjerne ut bilde på Instagram under #aktivigildeskål2019.
Små turer er også store. God tur!
Sist oppdatert